Reinsberg Group

Żywiecka firma wyprodukowała łóżko, które zabija bakterie

Żywiecka firma wyprodukowała łóżko, które zabija bakterie

GAZETA WYBORCZA

Zajmujący się produkcją sprzętu medycznego Famed Żywiec wprowadza na rynek łóżko szpitalne, które pomoże lekarzom w walce o życie pacjentów. Produkt zaprezentowano już w Niemczech, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie został dobrze przyjęty przez środowisko medyczne.

Jak wyjaśniają w żywieckim Famedzie, istotnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oddziałów intensywnej terapii jest ich ochrona przed zakażeniami. Dotyczy to również sepsy, której według Światowej Organizacji Zdrowia, na świecie w ciągu roku notuje się nawet 30 mln przypadków. W Polsce z jej powodu rocznie umiera szacunkowo około 25 tys. osób, czyli ośmiokrotnie więcej, niż ginie w wypadkach drogowych.

W warunkach szpitalnych do sepsy najczęściej dochodzi właśnie na oddziałach intensywnej terapii. Ciężki stan przebywających na nim chorych oraz duża liczba inwazyjnych zabiegów sprawiają, iż oddziały te są niezwykle rygorystyczne pod względem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom. Dotyczy to również tzw. ochrony bakteriostatycznej.

Z myślą o tych potrzebach Famed Żywiec opracował łóżko szpitalne Prodigy.

 – Sprzęt medyczny odgrywa niemal tak samo istotną rolę w walce o zdrowie, jak umiejętności lekarzy i odpowiednie procedury. Najnowszy model łóżka szpitalnego wyposażyliśmy w rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pacjenta i wspomagające pracę personelu. Prodigy, przedpremierowo eksponowane podczas targów w Dubaju, Szanghaju i w Dusseldorfie, zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez branżę, która doceniła jego funkcjonalne atuty oraz technologię wykonania – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Zastosowana w elementach z tworzywa, lakierze i materiale materaca nanotechnologia srebra, dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom, umożliwia skuteczną walkę z zakażeniami wieloma typami bakterii i wirusami. Kolumnowa konstrukcja łóżka umożliwia jego łatwiejszą dezynfekcję. Łóżko zostało wyposażone w funkcję umożliwiającą szybki dostęp do chorego w nagłych sytuacjach, co ułatwia rozpoczęcie intubacji. Produkt wyposażono również w dwupoziomowy system alarmowy. Zamontowane czujniki nieustannie sprawdzają wyniki odczytów, aktywując alarm dźwiękowy i świetlny w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych, pozwalając na szybką reakcję personelu.

Łóżko ma trafiać nie tylko do polskich szpitali, ale także do placówek w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, a nawet Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach i Rosji.

Źródło: https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,22079881,zywiecka-firma-wyprodukowala-lozko-ktore-zabija-bakterie.html

Skontaktuj się z nami