O firmie

poznaj firmę z 70-letnim doświadczeniem

Bogactwo doświadczenia oraz jakość godna legendy

Co nas wyróżnia? Niemal całą produkcję prowadzimy we własnym zakładzie. Pełna kontrola nad procesem wytwarzania pozwala nam zaoferować sprzęt niezawodny, co potwierdza 70 miesięczna gwarancja na nasze wyroby!

Famed Żywiec to czołowy, europejski producent wysokiej jakości sprzętu medycznego. W naszej ponad 70-letniej historii dostarczyliśmy do placówek medycznych tysiące egzemplarzy najwyższej jakości stołów operacyjnych, łóżek, foteli zabiegowych i innego sprzętu. Z wyrobów Famedu korzystają lekarze w Polsce i niemal 80 krajach świata, na najbardziej wymagających rynkach i w najtrudniejszych warunkach.

Siłę naszej marki budujemy w oparciu o ponad 140 lat doświadczeń żywieckich firm oraz rzemieślników, od XIX wieku specjalizujących się w wytwórstwie wyrobów metalowych. Kluczową przewagę konkurencyjną Famedu Żywiec w dynamicznie rozwijającej się branży medycznej stanowi wykwalifikowana kadra. Dzięki zaangażowaniu zespołu wysokiej klasy specjalistów, wspieranych przez nowoczesny park maszynowy i wypracowane na przestrzeni lat unikalne rozwiązania technologiczne, dostarczamy cieszący się wyjątkowo pochlebną opinią sprzęt, przyczyniając się do poprawy jakości opieki medycznej w Polsce i na świecie.

Od 2012 roku marką zarządza spółka Famed Żywiec Sp. z o.o., której inwestorem jest fundusz inwestycyjny EMSA Capital Fund.

Famed Żywiec oferuje 70 miesięcy gwarancji w standardzie!

Produkcja we własnym zakładzie

Nie składamy produktów z gotowych komponentów. Wytwarzamy je od podstaw - dopasowując i sprawdzając każdy element.

Ponad 99 procent procesu produkcyjnego odbywa się w naszej fabryce w Żywcu. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością naszych wyrobów. Nasi specjaliści to mistrzowie w obróbce metalu oraz elementów tworzywowych, a wieloletnie doświadczenie procentuje maksymalną precyzją.

Sprzęt medyczny wyprodukowany w Polsce – Famed Żywiec
Laboratorium badawcze – Famed Żywiec

Własne laboratorium gwarancją jakości

Komponenty, wytwarzane samodzielnie i otrzymywane od dostawców, poddajemy szczegółowym testom w firmowym laboratorium. Wszystkie! Nawet pojedyncze śrubki, czy naklejki.

Dzięki konsekwentnemu utrzymaniu standardów dbałości o jakość materiałów, możemy z pełną odpowiedzialnością określić nasze wyroby mianem niezawodnych.

Sprzęt medyczny składa się nawet z kilku tysięcy elementów. Każdy materiał, użyty do produkcji naszych wyrobów przechodzi ścisłą kontrolę w kilku departamentach jakości. Dotyczy to pojedynczych elementów piankowych, śrub, fragmentów stali czy nawet pojedynczych naklejek czy zaślepek do śrub. Poznaj nasze standardy: obejrzyj film o procedurach dezynfekcji, zobacz prezentację laboratorium, przeczytaj wypowiedzi ekspertów.

70 lat wdrażania przełomowych rozwiązań

Nasz Dział Badawczo-Rozwojowy to dla nas prawdziwy sejf z latami badań, doświadczeń i prototypów

Zdecyduj, jak będą wyglądały Twoje łóżka, fotele zabiegowe, czy stoły operacyjne. Inżynierowie zespołu R&D dopełniają wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najbardziej wyszukane oczekiwania. Wprowadzając premierowe wyroby, czy modyfikując istniejące modele, spełniamy wymagania Klientów, zachowując przy tym wszelkie wymagane normy. Famed Żywiec współpracuje z ośrodkami z Polski i zagranicy w celu ciągłego dostosowywania swoich produktów do trendów na rynku i najnowszych odkryć naukowych. Możesz stać się częścią tego procesu – skontaktuj się z nami!

Odwiedź nas

Przekonaj się jak pracujemy – zapraszamy do nas!

Famed to kilkuset pracowników wydziału wytwarzania i montażu wyrobów. Każdego dnia, w oparciu o samodzielnie opracowane i unikalne technologie produkcji, realizujemy w naszej fabryce kilkadziesiąt grup procesów produkcyjnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu w Żywcu, gdzie od lat powstają najlepsze polskie wyroby medyczne.Wypróbuj produkty

Doświadczyć znaczy uwierzyć. Chętnie udostępniamy nasze produkty do testów, aby potencjalny użytkownik mógł przekonać się wcześniej o ich zaletach.

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na każde zapytanie. Nasi specjaliści czekają.

+48 33 866 62 00

Prześlij nam wiadomość

Czekamy na wiadomości. Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.

WYPEŁNIJ TERAZ

Odwiedź nas

Zapraszamy do umawiania wizyt z naszymi specjalistami w siedzibie naszej firmy.

MAPA DOJAZDU

Skontaktuj się z nami