O firmie

poznaj producenta sprzętu medycznego z ponad 75-letnim doświadczeniem

Bogactwo doświadczenia oraz jakość godna legendy

Co nas wyróżnia? Niemal całą produkcję prowadzimy we własnym zakładzie. Pełna kontrola nad procesem wytwarzania pozwala nam zaoferować trwały i niezawodny sprzęt wysokiej jakości!

Famed Żywiec to czołowy, europejski producent sprzętu medycznego wysokiej jakości. W naszej ponad 75-letniej historii dostarczyliśmy do placówek medycznych tysiące egzemplarzy najwyższej jakości stołów operacyjnych, łóżek, foteli zabiegowych i innego sprzętu. Z wyrobów Famedu korzystają lekarze w Polsce i ponad 120 krajach świata, na najbardziej wymagających rynkach i w najtrudniejszych warunkach.

Siłę naszej marki budujemy w oparciu o ponad 140 lat doświadczeń żywieckich firm oraz rzemieślników, od XIX wieku specjalizujących się w wytwórstwie wyrobów metalowych. Kluczową przewagę konkurencyjną Famedu Żywiec w dynamicznie rozwijającej się branży medycznej stanowi wykwalifikowana kadra. Dzięki zaangażowaniu zespołu wysokiej klasy specjalistów, wspieranych przez nowoczesny park maszynowy i wypracowane na przestrzeni lat unikalne rozwiązania technologiczne, dostarczamy cieszący się wyjątkowo pochlebną opinią sprzęt, przyczyniając się do poprawy jakości opieki medycznej w Polsce i na świecie.

Od 2023 roku marką zarządza spółka Famed Żywiec Sp. z o.o., której inwestorem jest fundusz inwestycyjny BHM Group.

Produkcja we własnym zakładzie

Nie składamy produktów z gotowych komponentów. Wytwarzamy je od podstaw - dopasowując i sprawdzając każdy element.

Ponad 99 procent procesu produkcyjnego odbywa się w naszej fabryce w Żywcu. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością naszych wyrobów. Nasi specjaliści to mistrzowie w obróbce metalu oraz elementów tworzywowych, a wieloletnie doświadczenie procentuje maksymalną precyzją.

Efektem tego jest trwały i niezawodny sprzęt, dostępny w ofercie. Kluczowym dla rozwoju marki aspektem działania zawsze była współpraca z zespołem wysokiej klasy specjalistów, a także inwestycja w nowoczesny park maszynowy. Producent sprzętu medycznego Famed Żywiec od wielu lat oferuje unikalne rozwiązania technologiczne, przyczyniając się do poprawy jakości pracy personelu medycznego, ale także komfortu i wygody pacjentów. Każdego dnia, w oparciu o samodzielnie opracowane i unikalne technologie produkcji, realizujemy w naszej fabryce kilkadziesiąt grup procesów produkcyjnych.

Sprzęt medyczny wyprodukowany w Polsce – Famed Żywiec
Laboratorium badawcze – Famed Żywiec

Własne laboratorium gwarancją jakości

Komponenty, wytwarzane samodzielnie i otrzymywane od dostawców, poddajemy szczegółowym testom w firmowym laboratorium. Wszystkie! Nawet pojedyncze śrubki czy naklejki.

Dzięki konsekwentnemu utrzymaniu standardów dbałości o jakość materiałów, możemy z pełną odpowiedzialnością określić nasze wyroby mianem niezawodnych.

Sprzęt medyczny składa się nawet z kilku tysięcy elementów. Każdy materiał, użyty do produkcji naszych wyrobów przechodzi ścisłą kontrolę w kilku departamentach jakości. Dotyczy to pojedynczych elementów piankowych, śrub, fragmentów stali czy nawet pojedynczych naklejek czy zaślepek do śrub. Poznaj nasze standardy: obejrzyj film o procedurach dezynfekcji, zobacz prezentację laboratorium, przeczytaj wypowiedzi ekspertów.

Ponad 75 lat wdrażania przełomowych rozwiązań

Nasz Dział Badawczo-Rozwojowy to dla nas prawdziwy sejf z latami badań, doświadczeń i prototypów

Zdecyduj, jak będą wyglądały Twoje łóżka, fotele zabiegowe, czy stoły operacyjne. Inżynierowie zespołu R&D dopełniają wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najbardziej wyszukane oczekiwania. Wprowadzając premierowe wyroby, czy modyfikując istniejące modele, spełniamy wymagania Klientów, zachowując przy tym wszelkie wymagane normy. Famed Żywiec współpracuje z ośrodkami z Polski i zagranicy w celu ciągłego dostosowywania swoich produktów do trendów na rynku i najnowszych odkryć naukowych. Możesz stać się częścią tego procesu – skontaktuj się z nami!

Odwiedź nas

Przekonaj się jak pracujemy – zapraszamy do nas!

Famed to kilkuset pracowników wydziału wytwarzania i montażu wyrobów. Każdego dnia, w oparciu o samodzielnie opracowane i unikalne technologie produkcji, realizujemy w naszej fabryce kilkadziesiąt grup procesów produkcyjnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu w Żywcu, gdzie od lat powstają najlepsze polskie wyroby medyczne.Wypróbuj produkty

Doświadczyć znaczy uwierzyć. Chętnie udostępniamy nasze produkty do testów, aby potencjalny użytkownik mógł przekonać się wcześniej o ich zaletach.

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na każde zapytanie. Nasi specjaliści czekają.

+48 33 866 62 00

Prześlij nam wiadomość

Czekamy na wiadomości. Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.

WYPEŁNIJ TERAZ

Odwiedź nas

Zapraszamy do umawiania wizyt z naszymi specjalistami w siedzibie naszej firmy.

MAPA DOJAZDU

Skontaktuj się z nami