Wspierają wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wspierają wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

INFORMACJA PRASOWA

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał WOŚP. W powiecie żywieckim szczególnie aktywny jest sztab z Węgierskiej Górki. Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji są m.in. przejażdżki samochodami rajdowymi. W ciągu 20 lat działalności mieszkańcy Żywiecczyzny, za pośrednictwem sztabu w Węgierskiej Górce, przekazali WOŚP ponad 800 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zebrano 109547,79.

Wolontariusze zaangażowani w zbiórkę funduszy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy będą mogli napić się gorących napojów i zjeść ciepłą zupę, a takie wsparcie zapewnia im Famed Żywiec. Spółka w tym roku wyjątkowo głośno gra z Orkiestrą. Na jej rzecz podarowała także nowoczesny stół operacyjny. Decyzją władz Fundacji zostanie on przekazany na oddział chirurgii dziecięcej i traumatologii Szpitala Parkitka w Częstochowie.

– Finały WOŚP-u to największa po Dniach Gminy impreza na naszym terenie. We współpracę przy finale angażują się władze samorządowe, a także wiele osób prywatnych, lokalnych firm, artystów i pasjonatów. Nasi przyjaciele ofiarowują przedmioty na licytacje, pomagają w ich organizacji i sami licytują. Wszystkich którzy chcą miło spędzić czas w niedzielę zapraszamy do nas. Wierzę, że uda nam się pobić ubiegłoroczny wynik zbiórki – mówi Urszula Figura, koordynator sztabu WOŚP w Węgierskiej Górce.

– Finał Wielkiej Orkiestry wyzwala mnóstwo pozytywnej energii, a my cieszymy się, że możemy go realnie wspomóc. Tegoroczna zima nie jest najmroźniejsza, niemniej przebywając długo na otwartej przestrzeni warto, z myślą o zdrowiu, które wszyscy tak bardzo cenimy, co pewien czas ogrzać się, napić czy zjeść coś ciepłego. Pomyśleliśmy, aby w ten właśnie sposób pomóc wolontariuszom, którzy angażują się dla naszego wspólnego dobra – mówi Marta Babiuch, specjalistka ds. marketingu Famedu Żywiec.

Wpływa na przebieg wydarzeń tegorocznego finału mają obowiązujące obostrzenia, związane z sytuacją epidemiczną.

– W tym roku zapraszamy pod Halę Sportowo-Widowiskową, gdzie od godz. 9.00 trwać będzie MOTO-Orkiestra. Blisko 20 kierowców zaprasza na przejażdżki samochodami rajdowymi. Po południu na ryneczku w centrum Węgierskiej Górki odbędzie się kiermasz rękodzieła i licytacje na żywo, a o 18.00 wypuścimy świecące balony z helem – informuje Urszula Figura.

Zapewnienie ciepłych posiłków i napojów to nie jedyna forma wsparcia WOŚP przez spółkę. Famed ufundował nowoczesny stół operacyjny Optima, który trafi do szpitala w Częstochowie. Będzie służył lekarzom pracującym na oddziale chirurgii dziecięcej i traumatologii. Został wyposażony w przystawki dedykowane tym specjalizacjom medycyny.

– Na co dzień pomagamy szpitalom dostarczając sprzęt medyczny umożliwiający leczenie chorych i walkę z epidemią koronawirusa. Mimo postępów na polu wyposażenia w nowoczesną aparaturę potrzeby polskich szpitali wciąż są wysokie. Wierzymy, że przekazany przez nas stół operacyjny będzie dodatkową cegiełką budującą fundament nowoczesnej służby zdrowia, a specjaliści ze szpitala Parkitka będą mogli efektywniej pomagać małym pacjentom w powrocie do zdrowia – dodaje Marta Babiuch.

Jesienią spółka zrealizowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kontrakt na dostawę 500 egzemplarzy łóżek szpitalnych o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb oddziałów intensywnej terapii. Sprzęt trafił do niemal 40 krajowych szpitali w których tworzone były nowe oddziały, dedykowane walce z Covid-19.

W czerwcu ubiegłego roku Famed przekazał na rzecz Starostwa Powiatowego w Żywcu pakiety środków ochrony osobistej. Materiały w postaci maseczek, płynów do dezynfekcji oraz długopisów i notatników zostały wykorzystane w szkołach, w których odbywały się egzaminy maturalne

Skontaktuj się z nami