Stoły operacyjne Famed Żywiec najczęściej wybierane przez krajowe szpitale

Stoły operacyjne Famed Żywiec najczęściej wybierane przez krajowe szpitale

Niemal co trzeci stół zamawiany w Polsce w ubiegłym roku w ramach przetargów publicznych dostarczył Famed Żywiec. Zaufanie krajowych zamawiających i wzrost eksportu, w szczególności w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku, przyczyniły się do dobrych wyników, które osiągnęliśmy. Nasze przychody ze sprzedaży wzrosły o 8 proc. w porównaniu do 2021 roku.

Stoły operacyjne Famed Żywiec zyskują na popularności

Najczęściej wybierani w przetargach publicznych, których przedmiotem były stoły operacyjne*, obok naszej firmy  byli amerykański HillRom (grupa Baxter) i szwedzka marka Getinge (grupa Maquet). Udział produktów naszej marki obejmuje 28,7 proc. wartości tego rynku, a łącznie wspomniani producenci odpowiadali za dostawę ok. 70 proc. stołów operacyjnych.

– Osiągniecie pozycji lidera w sektorze publicznym w Polsce jest potwierdzeniem zaufania do jakości i funkcjonalności naszych produktów. Sukces tym większy, że prześcignęliśmy światowych liderów rynku. Udowadniamy, że niezależny producent, jeśli kieruje się przemyślanym podejściem, ma szansę skutecznie rywalizować z globalnymi potentatami – komentuje Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec. – W ostatnich latach również notowaliśmy pod tym względem dobre wyniki, plasując się na podium zestawień rocznych. Niemniej pierwsza pozycja to świetny wynik i zarazem miła niespodzianka – dodaje.

stoły operacyjne Famed Żywiec najczęściej wybierane przez krajowe szpitale

Skontaktuj się z nami