Stoły operacyjne Famed Żywiec na wyposażeniu Szpitala w Krakowie-Prokocimiu

Stoły operacyjne Famed Żywiec na wyposażeniu Szpitala w Krakowie-Prokocimiu

W nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pracę lekarzy podczas operacji będzie wspomagał sprzęt Famedu Żywiec. Jako najbardziej doświadczony wytwórca wyposażenia szpitalnego w Europie dostarczyliśmy do lecznicy 76 stołów operacyjnych podnoszących bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest największym i najnowocześniejszym kompleksem medycznym w Polsce. Famed Żywiec jest największym dostawcą stołów operacyjnych do tej placówki. Budowa i wyposażenie szpitala pochłonęły ponad 1,2 mld zł. W obiekcie znajdzie się 925 łóżek w jedno- lub dwupokojowych salach z osobnymi łazienkami, w tym 24 na oddziale ratunkowym, 27 poradni specjalistycznych oraz moduł diagnostyczno-zabiegowy. Łącznie w kompleksie będzie wykorzystywanych ponad 10 tys. różnego typu urządzeń medycznych.

Famed dostarczył Szpitalowi Uniwersyteckiemu 76 stołów operacyjnych: sześć egzemplarzy Famed FLARE wyposażonych w karbonowy blat zapewniający niższą dawkę promieniowania RTG i 70 sztuk modelu SU02. Do Krakowa trafiło także 107 wózków do bezpiecznego przewożenia pacjentów. W Szpitalu Uniwersyteckim do dyspozycji lekarzy będą 24 sale operacyjne, w tym dwie sale hybrydowe oraz dwie umożliwiające instalację robotów chirurgicznych.

– Salę operacyjną można porównać do sceny teatralnej. Scenografia i światła mają znaczenie, ale najważniejsze jest to, co dzieje się na deskach. Podobnie jest w szpitalu. Stół zapewniający optymalne warunki do prowadzenia operacji jest kluczowym elementem każdego zabiegu. Dzięki niemu lekarz może w pełni wykorzystać wiedzę, ratując życie i zdrowie ludzi. Bardzo się cieszymy z wyboru dokonanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To potwierdzenie funkcjonalności i jakości, czyli znaków rozpoznawczych naszych wyrobów. Największy polski szpital będzie korzystał z najlepszego sprzętu, dodatkowo polskiej produkcji – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Szpital Uniwersytecki, który już wcześniej korzystał ze sprzętu żywieckiej spółki, to nie jedyna krakowska placówka medyczna wyposażona przez Famed. Stoły operacyjne, łóżka szpitalne i porodowe z Żywca służą lekarzom i pacjentom Szpitala Bonifratrów oraz Szpitali Specjalistycznych: im. Stefana Żeromskiego i  Ludwika Rydygiera.

Skontaktuj się z nami