Sprzęt medyczny polskiego wytwórcy pomaga już w 100 krajach świata

Sprzęt medyczny polskiego wytwórcy pomaga już w 100 krajach świata

INFORMACJA PRASOWA

Uzbekistan, RPA i Bangladesz dołączyły do grona państw, w szpitalach których znajdują się stoły operacyjne i łóżka szpitalne Famedu Żywiec. Tym samym do symbolicznych stu, wzrosła liczba krajów, do których Famed dostarcza swój sprzęt medyczny. Pierwsze efekty żywieckiej spółce przynosi umocnienie jej obecności w Chinach, gdzie wiosną dokonała akwizycji swojego dystrybutora. Wytwórca kompleksowych rozwiązań dla sektora medycznego spodziewa się pobicia ubiegłorocznego rekordowego wyniku sprzedaży, a rynkiem numer 1, jeśli chodzi o wzrost biznesu, będzie właśnie Państwo Środka.

– W 2018 roku nasza sprzedaż osiągnęła poziom 56 mln zł. Oczekujemy, że mimo pogarszającej się koniunktury na rynku światowym i krajowym, uda nam się pobić ten rekord. To dla firmy kluczowa sprawa, ponieważ pozwoli na pozyskanie kapitału z myślą o inwestycjach i dalszy dynamicznym rozwoju. Planujemy intensywnie umacniać naszą pozycję w Europie Środkowej i na Bałkanach. Oczywiście w obszarze naszych szczególnych zainteresowań pozostaje rynek chiński, na którym odczuwamy pierwsze efekty zaangażowania kapitałowego. Natomiast w obszarze innowacji technologicznych wciąż będziemy stawiać m.in. na karbon. Jesteśmy pionierem wykorzystania tego materiału w medycynie i to również przynosi efekty, bo rynek docenia zaproponowane przez nas rozwiązania dedykowane radiologii – mówi Tomasz Rycak, prezes Famedu Żywiec.

Do Uzbekistanu, RPA i Bangladeszu trafiły stoły operacyjne z Żywca – Famed Flare oraz niezawodne modele SU-03 i SU-05. Wykonany z karbonu blat stołu operacyjnego Famed Flare charakteryzuje najlepszy na świecie parametr przepuszczalności promieniowania RTG*, zapewniając zmniejszoną dawkę promieniowania potrzebnego do uzyskania zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu zwiększono bezpieczeństwo pacjentów i lekarzy, przy zachowanie optymalnej jakości zdjęć, ułatwiających ich interpretację. Stół Famedu przeznaczony do obrazowania medycznego i chirurgii małoinwazyjnej, trafił już do placówek medycznych na kilku kontynentach m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego na Teneryfie. Wcześniej skomplikowane zabiegi chirurgii małoinwazyjnej były przez personel tego szpitala odraczane.

W maju Famed sfinalizował akwizycję FAM(BeiJing) Medical Technology, swojego wyłącznego dystrybutora, który w 2004 roku wprowadził polską markę na tamtejszy rynek.

W grudniu br., Famed wyróżniono tytułem Zielona Fabryka Roku (przyznanym ex aequo z zakładem Mercedes Benz Manufacturing Poland w Jaworze), doceniając wdrożone przez spółkę działania w obszarze Gospodarki Obiegu Zamkniętego i Czystszej Produkcji.

Skontaktuj się z nami