Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

24 lutego obudziliśmy się w nowej, europejskiej rzeczywistości – nikt pewnie nie spodziewał się takiego obrotu spraw pomiędzy Rosją a Ukrainą i chyba każdy z nas do końca miał nadzieje, że szybko uda się zażegnać ten konflikt. Niestety tak się nie stało – wojna trwa już blisko dwa miesiące, a sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej dynamiczna. Od samego początku jesteśmy zaangażowani w wiele akcji pomocowych, które skierowane są do naszych sąsiadów. Potrzeb jest wiele i czasami zmieniają się z godziny na godzinę, a my staramy się im sprostać i pomóc, jak tylko umiemy. Wasza postawa jest godna pochwały – to dzięki Wam ta pomoc dociera tam, gdzie potrzebna jest najbardziej.

Wsparcie, które płynie z naszej firmy wymaga dużego zaangażowania i przemyślanych działań. Od początku stawiamy na pomoc celowaną i współpracujemy z sprawdzonymi akcjami i organizacjami humanitarnymi. Dzięki temu już na początku konfliktu dostarczyliśmy 20
materacy, które za sprawą Caritasu trafiły do miejsc, do których trafili mali uchodźcy z Ukrainy. Materace zostały wykonane w naszym zakładzie i przekazane, jako odpowiedz na zapotrzebowanie zgłoszone przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Na początku marca, z inicjatywy naszych pracowników, na terenie firmy została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które zostały przekazane na zakup środków opatrunkowych i innych medykamentów dla walczących o wolność w Ukrainie żołnierzy i ludności cywilnej. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 2431,20 zł. Za zebrane pieniądze udało nam się zakupić, a nie było to łatwe, ponad 300 metrów bandaży podtrzymujących, ponad 200 metrów bandaży elastycznych, 80 m2 gazy opatrunkowej, 15 litrów środków do odkażania ran, 100 metrów taśmy opatrunkowej, 20 m plastrów do cięcia, 200 sztuk dużych plastrów opatrunkowych, 50 opatrunków hydrożelowych na oparzenia, ponad 50 baterii a także kilka sztuk foli NRC i chust trójkątnych. Wszystkie te materiały zostało przekazane do punktu pomocowego zlokalizowanego w Amfiteatrze pod Grojcem i stamtąd trafiły bezpośrednio na front. Dziękujemy za Waszą pomoc.

Jako firma pośredniczyliśmy również w dostawie sprzętu jednorazowego użytku firmy Baxter, który trafił do szpitali w Ukrainie, jako wsparcie medyczne dla rannych w walkach żołnierzy.

Wiele w ostatnich dniach słyszało się również o firmach, które w ramach solidarności z Ukraina i bojkotu rosyjskich działań wycofywały się ze sprzedaży na terenie Federacji Rosyjskiej. Taka decyzja zapadła również w naszej firmie – zarząd postanowił wstrzymać sprzedaż sprzętu Famed Żywiec do Rosji. Chcieliśmy w ten sposób pokazać nasz sprzeciw przeciwko brutalnemu atakowi na Ukrainę. W najbliższym czasie planowane są kolejne działania, które mają na celu zarówno wsparcie uchodźców uciekających z Ukrainy, jak i pomoc ukraińskim szpitalom.

W tym zakresie współpracujemy z Polską Misją Medyczna, za pośrednictwem której do ukraińskich szpitali trafi w najbliższym czasie przekazany przez Famed Żywiec sprzęt medyczny. W skład tej darowizny wchodzą zarówno nasze łóżka szpitalne, stół operacyjny, wózki do transportu pacjentów, jaki i inny sprzęt.

Na terenie naszej firmy powstają również mieszkania dla uchodźców, które planujemy oddać do użytku w pierwszej połowie kwietnia. Na ten cel zostały przekazane pomieszczenia znajdujące się nad naszą portiernią. Pięć pokoi dziennych, jeden pokój dziecięcy, dwie łazienki oraz kuchnia to przestrzenie, do których chcemy zaprosić ok 10 osób, które aktualnie szukają dachu nad głową.

Skontaktuj się z nami