Kategorie produktowe

Wsparcie w każdym obszarze

Traktujemy ochronę zdrowia jako całość, złożoną ze zróżnicowanych elementów. W ofercie zawarliśmy propozycje dla kluczowych oddziałów szpitalnych i specjalizacji medycznych.

Łóżka medyczne
WIĘCEJ

Łóżka medyczne od uznanego producenta

Łóżka medyczne Famed – niezawodne produkty, produkowane od 70 lat w Polsce. Pełna kontrola nad procesem wytwarzania pozwala zaoferować trwały i niezawodny sprzęt wysokiej jakości. Łóżka medyczne Famed są w pełni konfigurowalne, a szeroka oferta dodatkowych akcesoriów i możliwości wyboru różnorodnych opcji pozwala dopasować produkt do indywidualnych potrzeb oraz warunków oddziału. Przekonaj się, dlaczego łóżka medyczne polskiego producenta cenione są nie tylko na krajowym, ale i zagranicznym rynku!

Projektowane z myślą o bezpieczeństwie

Ekonomiczne łóżka szpitalne muszą spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Produkty Famed Żywiec cechuje bardzo duże obciążenie maksymalne (do 250 kg), a także wysoka wytrzymałość, potwierdzona wynikami wielotygodniowych testów zmęczeniowych. Wszystkie elementy łóżek szpitalnych producenta przechodzą cykl badań laboratoryjnych oraz wieloetapową kontrolę jakości. Części produktów, tworzywowe oraz lakierowane, wykonano w technologii bakteriostatycznej pSilver™. Łóżka szpitalne Famed Żywiec posiadają również wysokie poręcze boczne, a w wersji dodatkowej poręcze na całej długości leża. W obu przypadkach pacjent jest odpowiednio zabezpieczony. Pomiędzy poszczególnymi elementami poręczy zachowana jest stała, zgodna z normami odległość – zapobiega to przytrzaśnięciu palców lub dłoni. Co ważne, centralna blokada kół pozwala na stabilne usytuowanie produktu na sali.

Współpraca z ramieniem C oraz specjalistyczne wyposażenie

Łóżka medyczne marki Famed są całkowicie kompatybilne z ramieniem C. Konstrukcja blatu i podstawy umożliwia łatwe i bezkolizyjne manewrowanie ramieniem aparatu rentgenowskiego. Na życzenie Klienta łóżka medyczne można wzbogacić o dodatkowe wyposażenie, w zależności od konkretnego modelu oferta ta będzie się jednak różnić. Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami i przekonaj się, które rozwiązania sprawdzą się w Twoim przypadku najlepiej!

Zaufaniem obdarzyło nas już wielu lekarzy – przekonaj się, dlaczego nasze łóżka są polecane jako najlepsze wyposażenie placówek medycznych!

Łóżka szpitalne
WIĘCEJ

Wielofunkcyjne i wygodne łóżka szpitalne

Elektryczne łóżka szpitalne Famed Żywiec zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort i wygodę pacjentom. Zaprojektowaliśmy je z myślą o salach szpitalnych, oddziałach opieki długoterminowej oraz oddziałach intensywnej opieki medycznej (ICU). Prosta budowa i wysoka wytrzymałość produktów zostały połączone z ponadprzeciętnymi możliwościami oraz niską ceną. Łóżka szpitalne Famed Żywiec są doskonałym uzupełnieniem wysokiej jakości wyposażenia w szpitalach i klinikach!

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Ekonomiczne łóżka szpitalne muszą spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Produkty Famed Żywiec cechuje bardzo duże obciążenie maksymalne (do 250 kg), a także wysoka wytrzymałość, potwierdzona wynikami wielotygodniowych testów zmęczeniowych. Wszystkie elementy łóżek szpitalnych producenta przechodzą cykl badań laboratoryjnych oraz wieloetapową kontrolę jakości. Części produktów, tworzywowe oraz lakierowane, wykonano w technologii bakteriostatycznej pSilver™. Łóżka szpitalne Famed Żywiec posiadają również wysokie poręcze boczne, a w wersji dodatkowej poręcze na całej długości leża. W obu przypadkach pacjent jest odpowiednio zabezpieczony. Pomiędzy poszczególnymi elementami poręczy zachowana jest stała, zgodna z normami odległość – zapobiega to przytrzaśnięciu palców lub dłoni. Co ważne, centralna blokada kół pozwala na stabilne usytuowanie produktu na sali.

Wygoda dla personelu i pacjentów

Łóżka szpitalne Famed Żywiec sterowane są elektrycznie: przez dedykowany dla pacjenta panel, panel centralny lub za pomocą pilota przewodowego. Producent zadbał także o szeroki wachlarz ustawień pozycji. Personel medyczny może zaprogramować wybrane ustawienia i przypisać je do konkretnych przycisków. Wszystko to sprawia, że łóżka Famed Żywiec od lat stanowią wysokiej jakości wyposażenie sal szpitalnych i klinik.

Zaufaniem obdarzyło nas już wielu lekarzy – przekonaj się, dlaczego nasze łóżka szpitalne są polecane jako najlepsze wyposażenie placówek medycznych!

Fotele porodowe
WIĘCEJ

Specjalistyczne fotele porodowe

Fotele porodowe marki Famed zostały zaprojektowane jako specjalistyczne wyposażenie oddziałów położniczo-ginekologicznych, które sprawdzi się na wszystkich etapach porodu: w okresie przedporodowym, porodowym, a także podczas połogu. Produkty wyróżnia kompaktowa konstrukcja, która doskonale pasować będzie również do sal w mniejszych placówkach. Fotele do porodów Famed Żywiec są cały czas ulepszane – poprzednie wersje zostały doceniane zarówno przez polski, jak i zagraniczny personel medyczny, dzięki czemu produkt stał się prawdziwym hitem sprzedażowym w ofercie producenta.

Wygodne pozycje oraz sterowanie

Fotele porodowe Famed mogą być sterowane za pomocą paneli, które dostępne są w poręczach bocznych. Odpowiadają one za regulację wysokości, oparcia pleców, włączenie alarmu oraz włączenie i wyłączenie lampki. Dodatkową funkcjonalność foteli porodowych zapewni panel centralny oraz sterownik nożny. Oparcie pleców zwalniane jest prostą w obsłudze dźwignią CPR. Co ważne, fotele porodowe marki Famed Żywiec posiadają poręcze wykończone poliuretanową, przeciwpoślizgową nakładką. Są one zamontowane stabilnie do oparcia pleców i mogą zostać w każdej chwili opuszczone. Moduł alarmu podłączony może zostać do istniejące w szpitalu systemu.

Bogate wyposażenie w zestawie podstawowym

Fotele porodowe Famed w zestawie posiadają komplet materacy w różnych kolorach do wyboru: są to dwa materace leża i materacyk dla noworodka. Oprócz tego w standardzie znajdziemy oparcia stóp, uchwyty rąk, podkolanniki WS-05.6 oraz miskę ze stali nierdzewnej. Są to modele bardzo funkcjonalne, mogą one być wykorzystywane również do badań rektoskopowych, ginekologicznych oraz palpacyjnych. Co ważne, fotele porodowe z łatwością można przekształcić w łóżko, zapewniając rodzącej wygodną pozycję zarówno podczas porodu, jak i połogu.

Sprawdź jakość cenioną na polskim i zagranicznym rynku – wybierz nowoczesny sprzęt najwyższej jakości!

Materace do łóżek szpitalnych
WIĘCEJ

Przeciwodleżynowe materace do łóżek szpitalnych Famed Żywiec

Przeciwodleżynowe materace do łóżek szpitalnych to elementy, które odgrywają ogromną rolę w procesie rekonwalescencji pacjenta, szczególnie podczas dłuższych pobytów w szpitalu. Główną rolą przeciwodleżynowego materaca do łóżka szpitalnego, oprócz samego komfortu pacjenta, będzie zapobieganie odleżynom, które są zmorą szpital na całym świecie. Szacuje się, że samych tylko Stanach Zjednoczonych ten problem dotyka około 2,5 miliona pacjentów szpitali z czego około 60 tysięcy z nich umiera z powodu odleżyn. Leczenie odleżyn kosztuje amerykańskie szpitale około 12 miliardów dolarów rocznie. Wybór odpowiedniego sprzętu medycznego w tym materacy do łóżek szpitalnych może znacząco poprawić standardy i zmniejszyć ryzyko występowania odleżyn u pacjentów.

Przeciwodleżynowy materac do łóżek szpitalnych – pomocna dłoń w walce z odleżynami

Większości przypadków odleżyn można uniknąć, ale to wymaga zarówno nakładów finansowych, jak i zaangażowania ze strony personelu medycznego. Odpowiednio dobrany przeciwodleżynowy materac do łóżek szpitalnych nie tylko poprawi komfort i bezpieczeństwo pacjenta, ale również przyniesie oszczędności wynikające z zapobiegania powstawania odleżyn. Materace przeciwodleżynowe do łóżek szpitalnych Famed Żywiec podwójnie chroni pacjenta przed odleżynami oraz powikłaniami powstałymi w wyniku zakażenia. Łóżka szpitalne Famed Żywiec wyposażone w technologie pSilver™ ograniczają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a tym samym zmniejszają ryzyko zakażeń szpitalnych. Łatwa i szybka dezynfekcja wodoodpornych pokrowców na materace do łóżek szpitalnych o wysokiej oddychalności oraz możliwość sterylizacji w autoklawie dodatkowo chroni pacjentów przed zakażaniami.

Wybierz przeciwodleżynowy materac do łóżek szpitalnych dostosowany do potrzeb Twojej placówki medycznej

Szeroka gama materacy do łóżek szpitalnych Famed Żywiec pozwala na wybór odpowiedniego modelu stosowanego zarówno w profilaktyce, jak i terapii odleżyn o różnym stopniu (EPUAP). W naszym portfolio znajdują się zarówno piankowe materace przeciwodleżynowe, hybrydowe materace przeciwodleżynowe, piankowe materace przeciwodleżynowe z funkcją ewakuacji pacjenta, jak i przeciwodleżynowe materace zmiennociśnieniowe.

Fotele ginekologiczne
WIĘCEJ

Fotele ginekologiczne

Fotele ginekologiczne Famed Żywiec to najlepsze wyposażenie gabinetów medycznych i sal zabiegowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno fotele ginekologiczne sterowane w pełni elektrycznie, jak i bardziej ekonomiczną opcję, obsługiwaną elektrycznie i za pomocą sprężyn gazowych. Dzięki tego typu funkcjonalnościom jest możliwa płynna zmiana i utrzymanie pozycji, bez wysiłku ze strony personelu. Najwyższa jakość stali chroni fotele ginekologiczny Famed Żywiec przed niszczeniem i zapewnia wieloletnią, bezproblemową pracę w gabinecie lekarskim. Jako producent wysokiej jakości sprzętu medycznego oferujemy również duży wybór suplementarnego wyposażenia, które lekarz może dopasować do potrzeb swojego gabinetu.

Wygoda lekarza i pacjenta

Fotele ginekologiczne FG-04 posiadają funkcje obsługi zmiany pozycji za pośrednictwem jednego przycisku na pilocie. Umożliwia to uzyskanie bardzo niskiego położenia dolnej krawędzi siedziska, co znacznie ułatwia pacjentce siadanie i wstawanie. Te fotele mogą być również zaprogramowane na konkretną pozycję, której ustawienie aktywowane jest jednym przyciskiem na pilocie. Dodatkowo, bezszwowa tapicerka, wyprodukowana w technologii pSilver™, ma właściwości antybakteryjne, co ułatwia utrzymanie foteli ginekologicznych w czystości.

Wysoka jakość w niższej cenie

W ofercie producenta dostępne są również fotele ginekologiczne Famed FG-07. Są one wyposażone w siłowniki elektryczne i sprężyny gazowe, dzięki czemu jest to wersja przystępniejsza cenowo od modelu Famed FG-04. Jednak jego jakość oraz wygoda, którą zapewnia dostęp do wielu pozycji, pozostają te same! W obu modelach konstrukcja nośna foteli ginekologicznych została udoskonalona przez naszych specjalistów do perfekcji. Odpowiadając na potrzeby personelu medycznego zadbaliśmy również o to, aby fotele ginekologiczne wyposażone były w wygodne do czyszczenia elementy, a wszystkie części nośne zakryto obudowami z ABS, odpornymi na m.in. czynniki chemiczne.

Skontaktuj się z nami i przetestuj fotele z oferty – poznaj wysoką jakość Famed Żywiec!

Wózki do przewozu chorych
WIĘCEJ

Wózki do przewozu chorych

Wózki do przewozu chorych Famed Żywiec posiadają stabilną konstrukcję kolumnową, która umożliwia wykorzystanie ich w roli prostego stołu zabiegowego. Co równie ważne, wózki do przewozu pacjentów wyposażone są także w przezierne dla promieni RTG płyty HPL, które cechuje bardzo wytrzymała konstrukcja. Przyczynia się to do poprawy skuteczności akcji reanimacyjnej. Wózki mogą być zaopatrzone w leże dwusegmentowe lub czterosegmentowe, a także stalowe barierki, lakierowane bądź chromowane.

Łatwe przemieszczanie i możliwość obrazowania

Nasze wózki do przewozu chorych świetnie sprawdzą w przypadku ciasnych korytarzy i częstej zmiany miejsca użytkowania. Łatwość przemieszczania zapewniają cztery koła z centralną blokadą, z jednym kołem do jazdy wprost. Duża średnica kół wózków ułatwia pokonywanie przeszkód i nierówności. Dodatkową opcją jest instalacja piątego koła, które jeszcze bardziej zwiększy mobilność produktu. Co wyróżnia wózki do przewozu chorych naszej marki na krajowym i zagranicznym rynku to fakt, że posiadają one segmenty leża wypełnione przezierną dla promieni Rentgena płytą. To rozwiązanie stworzone i opatentowane zostało przez markę Famed Żywiec. Produkt zapewnia również możliwość monitorowania klatki piersiowej pacjenta aparatem RTG z ramieniem C. Konstrukcja kolumnowa nie tylko ułatwia obrazowanie, zwiększa też stabilność wózka i poprawia parametr maksymalnego obciążenia.

Producent wózków do przewozu chorych Famed

Wózki do przewozu chorych marki Famed powstają w Polsce. Projekt oraz proces produkcji wykonywane są w fabryce w Żywcu, gdzie zostają spełnione wysokie normy dotyczące kontroli jakości produktów. Najwyższej jakości stal chroni wózek przed zniszczeniem i zapewni wieloletnią, bezproblemową pracę na oddziale.

Przekonaj się sam, jak wysokiej jakości są nasze produkty – chętnie udostępniamy je Klientom do testów. Zapraszamy do kontaktu!

Wózki do transportu pacjentów
WIĘCEJ

Wózki do transportu pacjentów

Wózki do transportu pacjentów Famed posiadają specjalną konstrukcję kolumnową, umożliwiająca monitorowanie pacjenta ramieniem C. Służą do przewożenia chorych w pozycji leżącej, pomiędzy salami i gabinetami zabiegowymi w klinikach oraz szpitalach. Tego typu wózki do transportu pacjentów, dzięki stabilnej konstrukcji, posiadają również dodatkową zaletę: możliwe jest wykorzystanie ich jako prostych stołów zabiegowych. Ze względu na to, że są wyjątkowo wytrzymałe, przyczyniają się także do poprawy skuteczności akcji reanimacyjnej.

Europejska jakość i mnogość regulacji

Nasze wózki do transportu pacjentów są projektowane i produkowane w Polsce. Dzięki temu mamy pewność, że podczas całego procesu produkcji spełniane są najwyższe wymagania dotyczące jakości. Wysokiej klasy stal, używana przez Famed Żywiec do wytwarzania poszczególnych elementów wyrobu, chroni wózki do transportu pacjentów przed zniszczeniem, zapewniając wieloletnią i bezproblemową pracę. Co ważne, produkty te posiadają szeroki wachlarz regulacji. Pozwala to w łatwy sposób dobrać odpowiednią pozycję. Zmiana wysokości, regulowane oparcie pleców, segmentu uda i podudzia, a także pozycja Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga – wszystko to znacznie usprawni codzienne obowiązki personelu medycznego.

Wiele możliwości wykorzystania w codziennej pracy

Segmenty wózków do transportu pacjentów Famed Żywiec wypełnione są płytą HPL, przezierną dla promieni RTG. Dzięki temu produkty te doskonale sprawdzą podczas monitorowania pacjentów aparatem RTG z ramieniem C. Wózki do transportu pacjentów wyposażone są także w cztery koła z centralną blokadą, z jednym kołem do jazdy na wprost. Taka konstrukcja pozwala łatwo i szybko prowadzić je nawet w ciasnych korytarzach.

Przekonaj się sam, jak wysokiej jakości są nasze produkty – chętnie udostępniamy je Klientom do testów, aby mogli przekonać się o ich zaletach. Zapraszamy do kontaktu!

Ramiona C
WIĘCEJ

Ramię C RTG

Ramię C RTG to ważny element wyposażenia każdej sali operacyjnej i zabiegowej. Dostępne w ofercie dystrybutora Famed Żywiec produkty GE Healthcare oferują wiele unikalnych na polskim i zagranicznym rynku rozwiązań technologicznych. Klienci z pewnością znajdą model odpowiedni do ich potrzeb – ramię C RTG zostało bowiem zaprojektowane w różnych wariantach, zarówno w wersji premium, jak i w wersji kompaktowej oraz zautomatyzowanej.

Ramiona C RTG z różnymi funkcjonalnościami

W dostępnych w ofercie Famed modelach ramienia C RTG zadbano o każdy szczegół produkcji. Dzięki użyciu technologii TruView personel medyczny może korzystać z szerszego pola obraz, co pozwala obserwować większą liczbę detali, przy mniejszej dawce promieniowania. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, opracowanym przez GE Healthcare, jest technologia Squircle, która gwarantuje stuprocentowe pole widzenia nawet podczas rotacji obrazu. Wysoką jakość obrazowania zapewnia 32-calowy monitor w rozdzielczości 4K UHD, który dostępny jest w modelu GE Elite CFD. To ramię C RTG doskonale sprawdza się podczas zabiegów, które wymagają obrazowania śródoperacyjnego. Bardzo przydatną opcją jest również Live Zoom, który umożliwia nawet czterokrotne powiększenie obrazu w czasie rzeczywistym bez zmiany położenia aparatu. Ramię C RTG, dostępne w ofercie Famed, z pewnością pomoże zmniejszyć ryzyko postawienia błędnej diagnozy, dając personelowi wyjątkowe możliwości kontroli podczas zabiegu!

Niższa dawka promieniowania

Stoły operacyjne Famed Żywiec wyróżniają się najlepszym parametrem przezierności blatu – 0,36 mm AI. Dzięki unikalnej technologii konstrukcji, ograniczona została dawka promieniowania Rentgena, przekazywana pacjentowi oraz personelowi. Ramię C RTG doskonale współpracuje z oferowanym przez nas wyposażeniem sal operacyjnych. Blat wykonany w technologii TotalClear™ minimalizuje zakłócenia na zdjęciach, co sprawia, że produkty Famed dają najlepsze możliwości obrazowania na polskim i zagranicznym rynku. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje, że sprzedawane przez Famed sprzęty medyczne, takie jak stoły operacyjne oraz ramię C RTG, stanowią najlepsze wyposażenie sal szpitalnych i zabiegowych. Przekłada się to na pozytywne opinie personelu medycznego, korzystającego z wysokiej jakości sprzętu medycznego, dostarczanego przez nas od wielu lat.

Łóżka do opieki długoterminowej
WIĘCEJ

Łóżka dedykowane do długoterminowej opieki

Łóżka do opieki długoterminowej marki Famed Żywiec to połączenie funkcjonalności i komfortu – zarówno w przypadku pacjenta, jak i personelu medycznego. Charakteryzujące się konstrukcją o wysokiej wytrzymałości oraz udogodnieniami, takimi jak elektryczne sterowanie, łóżka do opieki długoterminowej Famed będą stanowić doskonałe wyposażenie sal szpitalnych, oddziałów opieki długoterminowej oraz oddziałów intensywnej opieki medycznej (ICU). Produkty Famed doceniane są na rynku zarówno dzięki ergonomicznym rozwiązaniom, jak i niskim cenom – przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z oferty tej polskiej marki!

Przemyślana konstrukcja łóżek zapewnia wysoki komfort pacjentom i opiekunom

Łóżka do opieki długoterminowej Famed cechuje duża wygoda – zawdzięczają to szerokiej gamie ustawień pozycji, co sprawia, że pacjenci w różnym stanie będą mogli odpoczywać w komfortowych dla nich warunkach. Łóżkiem sterować można na kilka sposobów: za pomocą panelu centralnego, pilota przewodowego lub opcjonalnego panelu sterowania, ukrytego w poręczy oparcia pleców. Łóżka dedykowane do opieki długoterminowej marki posiadają również zaprogramowane opcje pozycji, które ustawiane są poprzez odpowiednie przyciski w panelu kontrolnym, co ułatwia pracę personelowi medycznemu. Dodatkowo, produkty te posiadają niskie leże oraz wyprofilowane uchwyty qDrop™, co pozwala bez problemów zejść i położyć się do łóżka.

Bezpieczeństwo pacjentów

Łóżka do opieki długoterminowej Famed Żywiec zostały poddane specjalistycznym badaniom zmęczeniowym, dzięki temu producent gwarantuje ich wysoki poziom obciążenia maksymalnego (250 kg). Wszystkie elementy łóżek Famed są również poddawane kontroli jakości. Dodatkowo, do produkcji części tworzywowych oraz lakierowanych wykorzystano technologię bakteriostatyczną pSilver™. Także budowa produktu jest przemyślana: łóżka wyposażono w wysokie poręcze boczne oraz centralną blokadę kół. Szczeble poręczy zostały umieszczone w bezpiecznej, zgodnej z normami odległości, dzięki czemu zminimalizowano ryzyka przytrzaśnięcia palców.

Ekonomiczne rozwiązania oferowane przez Famed Żywiec

Łóżka do opieki długoterminowej wyróżniają się na rynku dużą uniwersalnością. Sprawdzą się zarówno w przypadku pacjentów z nadwagą, jak i osób bardzo wysokich, dzięki funkcji wydłużenia leża. Ponadto, dzięki technologii pSilver™ łóżka do opieki medycznej Famed są wyjątkowo łatwe w dezynfekcji, ograniczona zostaje również liczba zakażeń w placówce. Prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie, co jest ważne ze względu na wymogi sanitarne. Dzięki technologii i doświadczeniu w produkcji łóżka Famed są ekonomiczne, a ich koszty serwisowania i utrzymania są niskie!

Zaufaniem obdarzyło nas już wielu lekarzy – przekonaj się, dlaczego nasze łóżka są polecane jako najlepsze wyposażenie placówek medycznych – szczególnie w przypadku opieki długoterminowej!

Łóżka na OIOM
WIĘCEJ

Specjalistyczne łóżka na OIOM

Łóżka na oddziały intensywnej terapii marki Famed stworzone zostały z myślą o specjalistycznym wyposażeniu oddziałów. Ich konstrukcja bazuje na trzech stabilnych kolumnach – zastosowana budowa kolumnowa pozwala na wykorzystanie ich podczas zabiegów i operacji z ramieniem C. Łóżka na OIOM marki Famed są wytrzymałe, wyposażone w przezierne dla promieni RTG segmenty, a także wyprodukowane z wykorzystaniem materiałów o właściwościach antybakteryjnych. Przekonaj się, dlaczego są one tak cenione na polskim i zagranicznym rynku!

Łóżka na OIOM do terapii ułożeniowej

Produkowane przez Famed łóżka na OIOM posiadają możliwość ustawienia przechyłów bocznych. Pozycja ta potrzebna jest w przypadku terapii ułożeniowej – ułatwia ona pielęgniarkom oraz pielęgniarzom opiekę nad pacjentem i eliminuje czynniki uciążliwe dla personelu medycznego, takie jak podnoszenie cięższych osób, co znacznie obciąża kręgosłup. Zakres przechyłów bocznych wynosi 25°. Łóżka na OIOM marki Famed zaprojektowano zresztą z myślą o jak największym ułatwieniu pracy personelu medycznego. Dlatego posiadają one wiele udogodnień, które znacznie ułatwiają m.in. transport: koło kierunkowe oraz piąte koło, które zwiększa stabilność. Dodatkowo wyposażone są w zintegrowany system ważenia, możliwe jest także użycie ich podczas zabiegów z ramieniem C.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Łóżka na OIOM Famed Żywiec oferują maksymalną wytrzymałość do 250 kg. Na rynku wyróżniają się niezawodnymi zespołami napędowymi i sterowniczymi. Dla bezpieczeństwa pacjentów zadbano o niską pozycję leża, cztery poręczne boczne z wygodną funkcją opuszczania, a także łatwo demontowalny szczyt. Produkty te mogą używane również podczas diagnozowania i monitorowania chorób. Są funkcjonalne i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze – łatwo można dopasować je do aktualnych potrzeb pacjenta.

Łóżka do intensywnej terapii
WIĘCEJ

Łóżka do intensywnej terapii

Łóżka do intensywnej terapii projektujemy z myślą o potrzebach pacjentów i personelu oddziałów intensywnej terapii (OIT/OIOM). Ich konstrukcja bazuje na trzech stabilnych konstrukcjach, dzięki czemu, dostępne w ofercie Famed modele, są wyjątkowo wytrzymałe. Nasze produkty są tworzone z wykorzystaniem materiałów lakierowanych (o właściwościach antybakteryjnych), a także wyposażone w segmenty przezierne dla promieni RTG. Co ważne, zastosowana budowa kolumnowa również ułatwia wykorzystanie łóżek podczas pracy z ramieniem C.

Łóżka do intensywnej terapii Famed wsparciem
w terapii ułożeniowej!

Dzięki temu, że łóżka na oddziały intensywnej terapii zapewniają różne możliwości ustawienia pozycji, m.in. sterowanie przechyłami bocznymi, sprawdzą się one zarówno w terapii ułożeniowej, jak i podczas nagłych akcji ratunkowych – bowiem konfiguracja produktu nie zajmuje więcej niż naciśnięcie odpowiedniego przycisku na panelu centralnym. Łóżka dedykowane do intensywnej terapii producenta Famed Żywiec posiadają zakres przechyłów bocznych o wartości 25°, co znacznie ułatwia pielęgnację pacjenta i eliminuje uciążliwe dla personelu czynniki, takie jak podnoszenie cięższych osób. Zmniejsza to obciążenie kręgosłupa podczas pełnienia codziennych obowiązków. Dodatkową zaletą łóżek Famed jest ich bardzo duża funkcjonalność: koło kierunkowe pozwala bez problemów przewozić produkt nawet po wąskich korytarzach, personel medyczny doceni również zintegrowany system ważenia oraz opcję użycia ramienia C.

Famed od 70 lat zapewnia wysoką jakość produktów

Łóżka do intensywnej terapii Famed posiadają segmenty leża, wypełnione płytą przezierną dla promieni RTG. Co ważne, dzięki dużej ilości opcji sterowania, możliwe do ustawienia są m.in. pozycja antyszokowa, pozycja krzesła kardiologicznego, pozycja Fowlera, a także pozycja do badań. Łóżka do intensywnej terapii polskiego producenta mają również wysoki poziom nośności: aż do 250 kilogramów. Niezawodne zespoły napędowe i sterownicze, niska pozycja leża i wyjątkowo przemyślana konstrukcja – te cechy sprawią, że produkty marki Famed to niezastąpione wyposażenie sal szpitalnych!

Wypróbuj produkty

Doświadczyć znaczy uwierzyć. Chętnie udostępniamy nasze produkty do testów, aby potencjalny użytkownik mógł przekonać się wcześniej o ich zaletach.

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na każde zapytanie. Nasi specjaliści czekają.

+48 33 866 62 00

Prześlij nam wiadomość

Czekamy na wiadomości. Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.

WYPEŁNIJ TERAZ

Odwiedź nas

Zapraszamy do umawiania wizyt z naszymi specjalistami w siedzibie naszej firmy.

MAPA DOJAZDU

Skontaktuj się z nami