Innowacyjne rozwiązanie do artroskopii stawu barkowego od Famed Żywiec

Innowacyjne rozwiązanie do artroskopii stawu barkowego od Famed Żywiec

Famed Żywiec prezentuje Famed ARTHERO, premierowy system do operacji barku, który odpowiada na zróżnicowane potrzeby chirurgów i instrumentariuszek. System usprawnia pracę, przyspieszając przygotowanie do operacji i ustawiania pacjenta, niezależnie od indywidualnych przyzwyczajeń. Jego funkcjonalność konsultowana była m.in. z jednym z najlepszych europejskich specjalistów w dziedzinie ortopedii barku. Na premierę systemu Famed ARTHERO zapraszamy na stoisko S2.A50 we wtorek, 31 stycznia o godzinie 11 AM i 2 PM (GST). Famed ARTHERO jest kompatybilny ze wszystkimi stołami operacyjnymi na rynku, w tym z Famed OPTIMA 5.20., stołem stworzonym z myślą o chirurgii precyzyjnej w wielu dziedzinach medycyny.

Akcesoria na miarę XXI wieku

Dobry stół operacyjny ma swoją wartość, jednak jego istotnym uzupełnieniem są odpowiednie akcesoria, ponieważ to ich najczęściej używa w czasie operacji personel. Niezawodność, zakresy regulacji czy szybkość obsługi wpływają na odbiór całego zestawu tworzonego przez stół i dodatkowe wyposażenie. Famed Żywiec rozwija dynamicznie ten segment portfolio produktowego, tworząc narzędzia zapewniające lepsze warunki pracy oraz większą precyzję podczas operacji.

Najnowszym przykładem jest Famed ARTHERO, system do artroskopii barku stworzony m.in. we współpracy z dr Romanem Brzóską, wybitnym specjalistą – członkiem zarządu sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii.

– Po dwóch latach testów klinicznych wprowadzamy nowy system do chirurgii stawu barkowego. Famed ARTHERO opracowaliśmy we współpracy ze światowej klasy chirurgami z różnych krajów. Naszym celem było stworzenie akcesorium pozwalającego skrócić czas przygotowania pacjenta i zaoferować więcej miejsca na artroskop, przy uwzględnieniu mnogości metod chirurgicznych – mówi Michał Grossy, menadżer produktu w Famed Żywiec.

 – Setki godzin obserwacji pracy lekarzy i dyskusji z nimi o finalnej zasadzie działania poszczególnych elementów przekładają się na efekt w postaci rozwiązania, które ułatwia wykonanie zabiegu niezależnie od indywidualnych przyzwyczajeń. Nie tylko sztuczna inteligencja i technologie cyfrowe pozwalają tworzyć wartościowe rozwiązania. Zainteresowanie naszą przystawką jeszcze przed jej oficjalną premierą, to dowód na skuteczność naszych działań – dodaje Michał Grossy.

Famed ARTHERO wykonany jest z aluminium i tworzywa HPL. Cała konstrukcja może być regulowana z poziomu pilota lub za pomocą asysty sprężyny gazowej. Jedną z zalet akcesorium jest możliwość jego montażu przez jedną osobę, dzięki niskiej wadze oraz funkcjonalnym rozwiązaniom. Blat można wyposażyć w różnego typu akcesoria do podtrzymywania głowy pacjenta, np. unikatowy hełm, stworzony z myślą zarówno o pracy chirurga, jak i anestezjologa.

Famed ARTHERO po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w trakcie Arab Health 2023 (stoisko S2.A50; wtorek, 31 stycznia; g. 11 AM i 2 PM GST).

Skontaktuj się z nami