Famed Żywiec dla maturzystów

Famed Żywiec dla maturzystów

INFORMACJA PRASOWA 

Środki do dezynfekcji oraz maseczki przekazaliśmy Starostwu Powiatowemu w Żywcu. Chcemy w ten sposób wesprzeć działające na Żywiecczyźnie szkoły średnie, które przygotowują się do przeprowadzenia matur. W tym roku w Powiecie Żywieckim do wyjątkowego egzaminu dojrzałości, bo z powodu epidemii koronawirusa odbywającego się w czerwcu, w dziewięciu placówkach przystąpi ponad dziewięciuset abiturientów.

W środę, 3 czerwca na ręce Andrzeja Kalaty, Starosty Żywieckiego przekazaliśmy maseczki ochronę, środki dezynfekcyjne oraz długopisy i notatniki. Materiały te zostaną przekazane szkołom, w których od poniedziałku odbywać się będą egzaminy maturalne.

Trudna sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że samorządy w Polsce dość mocno odczuwają obciążenia finansowe. W naszym przypadku dochodzi problem z poziomem finansowania Szpitala Powiatowego, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni firmie FAMED Żywiec Sp. z o.o. za ten gest wielkiego serca. Dzięki Państwa życzliwości możemy w sposób bezpieczny realizować zadania oświatowe dla dobra naszych maturzystów. To bardzo budujące, kiedy widzimy, że możemy liczyć na pomoc lokalnych firm i za to z całego serca dziękujemy – mówi Andrzej Kalata Starosta Żywiecki.

Z dumą reprezentujemy na świecie naszą małą ojczyznę, a jeśli mamy taką możliwość staramy się ją również wspierać. W tym niełatwym momencie pomagamy nie tylko szpitalom, którym mimo trudności spowodowanych lockdownem nieustannie dostarczamy sprzęt medyczny pomagający w leczeniu chorych i walce z epidemią koronawirusa. Także obchodzący 30-lecie funkcjonowania samorząd terytorialny odczuwa skutki epidemii. Chcąc pomóc pomyśleliśmy o szkołach, którym chcieliśmy ułatwić bezpieczne zorganizowanie egzaminów maturalnych. Dlatego przekazaliśmy im środki dezynfekcyjne i materiały higieniczne. Wierzymy, że ten skromny gest będzie sygnałem, że możemy na siebie wzajemnie liczyć – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec. 

W tym roku w Powiecie Żywieckim do egzaminu dojrzałości przystąpi 914 osób. Najwięcej w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu (257) oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu (193). Najmniejsze grono zdających będzie w żywieckim Zespole Szkół Samochodowych (15). Poza tymi placówkami egzamin zdawać będą uczniowie w czterech innych placówkach z Żywca: w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Zespole Szkół Agrotechnicznych , Zespole Szkół Technicznych i Leśnych, Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce i Zespole Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce.

Matury 2020 będą wyjątkowe. Odbędą się jedynie egzaminy pisemne. Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka oraz język obcy są obowiązkowe) i jednego na poziomie rozszerzonym. Początek zmagań z zadaniami egzaminacyjnymi zaplanowany jest na poniedziałek, 8 czerwca na godzinę 9.00.

Wszystkim przystępującym do jedynego takiego egzaminu dojrzałości, jakim będzie Matura 2020, życzę w imieniu całej załogi Famedu Żywiec „połamania piór” i jak najlepszych wyników – mówi Marek Suczyk.

Skontaktuj się z nami