Arab Health 2018

Arab Health 2018

Na tegorocznej edycji Arab Health zaprezentowaliśmy łóżko szpitalne Nexo, które pierwszych nabywców znalazło jeszcze przed oficjalną premierą. Nasze stoisko było jednym z najczęściej komentowanych przez uczestników odbywających się w Dubaju targów.

Ponad 18 procentowy* wzrost notuje od 2010 roku rynek usług medycznych w krajach GCC** (Gulf Cooperation Council – Rada Współpracy Zatoki Perskiej). Do 2025 roku jego wartość, zgodnie z przewidywaniami, wzrośnie do blisko 32 mld USD. Uwzględniając powyższe dane ten dynamicznie rosnący rynek jest jednym z kluczowych obszarów naszej ekspansji.

Do wzrostu sektora opieki zdrowotnej w krajach Zatoki Perskiej w głównej mierze przyczyniają się wysoka liczba chronicznych dolegliwości, związanych ze stylem życia. Ten aspekt w połączeniu z rosnącym poziomem dochodów i coraz powszechniejszym systemem ubezpieczeń społecznych, przekłada się na rozbudowę infrastruktury placówek szpitalnych.

– Impuls rozwojowy będzie wzmacniać większa liczba pacjentów geriatrycznych i potrzeby wynikające z coraz częstszych przypadków chorób, takich jak cukrzyca, czy otyłość. Nie bez znaczenia pozostaje akceptacja innowacji, a w konsekwencji rosnący popyt na nowoczesne technologie w konserwatywnych krajach regionu. Jakość jest fundamentem zaufania do wyrobów polskich producentów. Przekłada się ona na systematyczny wzrost liczby klientów i coraz wyższe przychody generowane na tym niezwykle perspektywicznym rynku – mówi Hossam Ragab, Dyrektor Sprzedaży w regionie Middle East Famedu Żywiec.

W trzecim kwartale 2017 roku z rynku bliskowschodniego uzyskaliśmy ponad 17 proc. wpływów. Na tym terenie zrealizowaliśmy dotychczas zamówienia m.in. na stoły operacyjne, wózki do transportu pacjentów oraz łóżka porodowe, dostarczając je do placówek w Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich, Jordanii, czy Katarze.

– Nasze doświadczenia wskazują, że odbiorcy w krajach Bliskiego Wschodu szczególnie cenią umiejętne połączenie nieskomplikowanej konstrukcji (choć ta sytuacja ulega zmianie) z wysoką wytrzymałością, funkcjonalnością oraz wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Wiemy, jak odpowiedzieć na te potrzeby, czego potwierdzeniem są pierwsze zamówienia złożone na premierowy produkt – wyjaśnia Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec. Cieszymy się na tamtejszym rynku dobrą opinią, której potwierdzeniem było zaproszenie do udziału w spotkaniu zainicjowanym przez saudyjską rodzinę królewską.

– W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy nasz sprzęt osobom odpowiedzialnym za zakupy sprzętowe w ministerstwach zdrowia oraz kluczowych szpitalach na terenie Arabii Saudyjskiej i państw powiązanych z nią gospodarczo. Udział w spotkaniu był dla nas nobilitacją oraz obiecującym prognostykiem, wobec oczekiwań jakie wiążemy
z obecnością na Bliskim Wschodzie. Także tegoroczną edycję Arab Health możemy ocenić podobnie. Choć oczywiście oceniamy targi z szerszej perspektywy, to z satysfakcją przyjmujemy pozytywne opinie o designie, funkcjonalności i cenie naszego premierowego łóżka – komentuje Marek Suczyk.

– Z konieczności, wobec utraty transportowanego drogą morską pierwotnie przygotowanego na targi wyposażenia stoiska, musieliśmy na nowo zorganizować ekspozycję. Wobec wyzwań związanych z logistyką nie było to wcale tak oczywiste, ale elastyczność i sprawność działania jest jednym z fundamentów sukcesu w naszej branży. Dosłownie w cztery dni udało się przygotować aranżację stoiska, która choć siłą rzeczy nie była tak okazała, jak pierwotna, to jednak została bardzo pozytywnie oceniona. Ze względu na ogromny pech, finalnie jednak stając na wysokości zadania, zostaliśmy można powiedzieć, jedną z gwiazd Arab Health. Odwiedziło nas kilkuset partnerów, a liczne nawiązane kontakty ułatwią nam realizację celów związanych ze wzmocnieniem pozycji na Bliskim Wschodzie – podsumowuje Marek Suczyk.

 

Skontaktuj się z nami