500 łóżek szpitalnych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

500 łóżek szpitalnych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mamy to, Famed Żywiec zrealizuję dostawy łóżek szpitalnych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach kontraktu do końca grudnia 2020 roku dostarczymy do niemal 40 krajowych szpitali 500 łóżek o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb oddziałów intensywnej terapii. Pierwsze egzemplarze zostały już przekazane do placówek w Gdańsku, Chrzanowie, Tarnowskich Górach, Śremie i Knurowie. Od początku roku do szpitali w Polsce i za granicą trafiło łącznie 3 tysiące łóżek żywieckiej spółki, które wspierają personel medyczny w walce z pandemią Covid-19. Część sprzętu znalazła zastosowanie w szpitalach polowych.

Cieszymy się, że kolejny raz możemy pomóc polskim szpitalom. Doceniamy też uznanie ze strony Fundacji WOŚP, partnera o uznanej marce, który kolejny raz decyduje się na zamówienie naszego sprawdzonego sprzętu. Nasza produkcja prowadzona jest w oparciu o własne zasoby, dzięki temu możemy kompleksowo zaopatrywać szpitale w najkrótszym możliwym terminie. W trakcie wiosennego lockdownu nieprzerwanie dostarczaliśmy sprzęt do odbiorców krajowych i z zagranicy. Obecnie również jesteśmy przygotowani do realizacji nowych zamówień. Wiosną uruchomiliśmy linię produkcyjną łóżek szpitalnych Famed Nexo, dzięki czemu znacznie zwiększyliśmy moce wytwórcze. Co istotne funkcjonalność tego sprzętu spełnia wymagania oddziałów intensywnej terapii.

Sprzęt zostanie przekazany do nowo tworzonych oddziałów szpitalnych, których celem będzie walka z Covid-19. Od początku współpracy z WOŚP, dostarczyliśmy do odbiorców już ponad 50 egzemplarzy sprzętu, który jest wytwarzany na bieżąco. Dzięki uruchomionej wiosną br. linii produkcyjnej łóżek NEXO, mamy możliwość wytwarzania kilkuset jego egzemplarzy miesięcznie. W ramach umowy użytkownicy sprzętu zostaną również przeszkoleni z jego obsługi, co zostanie zrealizowane w formie dostosowanej do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W kontekście stanu pandemii istotny jest także fakt, że wytwarzane w Żywcu łóżka szpitalne są wyposażone w technologię antyseptyczną, która pozwala ograniczać namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów.

Od początku roku przekazaliśmy do odbiorców w kilkunastu krajach łącznie 3 tys. łóżek szpitalnych. Obok krajowych szpitali oraz samorządów i organów administracji państwowej, zamówili je klienci m.in. z Chin, Włoch, Hiszpanii, Palestyny, Niemiec, Rosji, Iraku, Arabii Saudyjskiej, czy Egiptu. Część znalazła zastosowanie w szpitalach polowych – jak na przykład sprzęt, który trafił do Iraku czy Syrii w ramach kontraktów realizowanych dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Skontaktuj się z nami