Aktualności

Nowy wózek do transportu pacjenta od polskiego producenta

W drugim kwartale tego roku na rynku pojawił się najnowszy wózek do transportu pacjenta od Famed Żywiec. Wózek zaprojektowany z myślą o szybkim i bezpiecznym przemieszczaniu się po szpitalnych korytarzach. STRIDER to kwintesencja ergonomii i mobilności zamknięta w nowoczesnej dwukolumnowej konstrukcji, która pozwoli zadbać o płynną rotację pacjentów między oddziałami. Sprawdźmy, co kryję w sobie ten wózek do transportu pacjenta.

Bezpieczny i komfortowy wózek do transportu pacjenta

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego jest bardzo ważne. Już na etapie projektowania sprzętu należy dbać o to, aby był on zgodny z normami, ergonomiczny i bezpieczny dla użytkowników. Rozwiązania wdrożone w Famed STRIDER są wynikiem doświadczenia projektantów i opinii użytkowników, które stanowiły dla producenta źródło wiedzy i inspiracji. Według badań, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, rocznie dochodzi nawet do 1 mln incydentów związanych z upadkiem pacjentów w szpitalach. Powodują one około 250 000 obrażeń ciała i nawet 11 000 zgonów [1]. Około 30-35% upadków występujących w placówkach opieki zdrowotnej skutkują urazami, których koszt leczenia może wynosić ponad 14 000 dolarów za każdy incydent, co wydłuża pobyt pacjenta w szpitalu o średnio 6,3 dnia [2].

Rozwiązania chroniące pacjenta

Poręcze boczne wózka na długości 1480 mm zabezpieczają pacjenta przed upadkiem. Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów jest w stanie wytrzymać pionowy nacisk o sile 100 kg. To bardzo ważne w przypadku prowadzenia wózka z boku, szczególnie jeżeli znajduje się na nim cięższy pacjent. Zastosowane poręcze boczne naprawdę opadają poniżej poziomu leża, umożliwiając pacjentom bezpieczne wchodzenie i schodzenie. Duże koła o średnicy 200 mm ułatwiają prowadzenie wózka i zapewniają stabilność nawet podczas jazdy po nierównej powierzchni. Wózek do transportu pacjenta został również wyposażony w hamulec z systemem QuickBrake™. Umożliwia on natychmiastowe zatrzymanie wózka w miejscu w awaryjnych sytuacjach i rozpoczęcie reanimacji pacjenta. Bezpieczny transfer pacjenta z wózka na łóżko szpitalne lub stół operacyjny zapewnia praktycznie zerowa przestrzeń transferowa. Konstrukcja poręczy bocznych pozwoliła ograniczyć lukę pomiędzy wózkiem i innym sprzętem,  co w połączeniu z materacem transferowym niweluje ryzyko upadku.

Wózek do transportu pacjenta

Wózek do transportu pacjenta od polskiego producenta sprzętu medycznego.

Wózek do transportu pacjenta nie tylko do transportu

Ten wózek do transportu pacjenta nie tylko idealnie sprawdza się podczas przewożenia pacjentów z punktu A do punktu B, ale może być również wykorzystany jako prosty wózek zabiegowy. Konstrukcja oparta na dwóch kolumnach zapewnia odpowiednią stabilność, a szereg regulacji pozwala dostosować pozycję wózka do wymagań lekarza. Wyprofilowana podstawa i prześwit między podstawą a podłogą, udostępnia dużą ilość miejsca na nogi. Składane poręcze boczne i uchwyty prowadzące nie ograniczają ruchów personelu medycznego.

Idealny partner w obrazowaniu medycznym

Ten nowoczesny wózek do transportu pacjenta nie tylko dowiezie chorego do pracowni RTG i ułatwi transfer na stół do obrazowania, ale również pozwoli na wykonanie zdjęć rentgenowskich na miejscu. Dwukolumnowa konstrukcja i niska podstawa zapewniają odpowiednią ilość miejsca na użycie mobilnego ramienia C RTG lub przyłóżkowego aparatu rentgenowskiego. Dostępny na długości 1050 mm prześwit o wysokości 360 mm pozwala na bezpieczne wprowadzenie ramienia C pod leże i wykonanie obrazowania. Wyprofilowana, zwężona podstawa umożliwia ustawienie aparatu rentgenowskiego blisko leża, zapewniając lepszy dostęp do okna obrazowania. Przezierne dla promieni RTG wypełnienie leża z tworzywa HPL, zapewnia wysokiej jakości obrazy. Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym obrazowanie jest taca na kasety RTG. Unikalny system prowadzenia umożliwia odpowiednie ustawienie kasety względem prześwietlanego miejsca.

Rozwiązania dopasowane do wymagań

Wózek do transportu pacjenta Famed STRIDER zaprojektowany tak, aby o jego funkcjonalnościach mogli decydować użytkownicy. Producent daje możliwość wyboru rozwiązań, które mogą wpłynąć na komfort pracy i zakres wykorzystania wózka — klient ma możliwość wyboru wersji produktu, która najbardziej odpowiada jego potrzebom. Wózek z leżem czterosekcyjnym pozwoli na bardziej zaawansowane pozycjonowanie pacjenta z wykorzystaniem ruchomej sekcji ud czy podudzia niż leże dwusekcyjnego.

Szczegóły mają znaczenie

Dobór rodzaju uchwytów prowadzących od strony nóg i głowy pacjenta, również umożliwi dopasowanie wózka do własnych preferencji. Zamontowanie składanych wieszaków kroplówek od strony głowy pacjenta pozwoli na ich wykorzystanie jako uchwytów do przetaczania, minimalizując  ilość  sprzętu.  Standardowy materac z pianki poliuretanowej w wodoodopornym, antystatycznym pokrowcu może zostać zastąpiony materacem zabezpieczonym pokrowcem ze skaju w innym kolorze. Dodatkowy dedykowany materac transferowy ułatwi przenoszenie pacjenta z wózka na łóżko szpitalne czy stół operacyjny. Opcjonalne piąte koło usprawni pokonywanie ciasnych korytarzy i zakrętów, a dodatkowe akcesoria pozwolą na montaż kroplówek, worków na płyny fizjologiczne, monitora, butli tlenowej czy zabezpieczą rzeczy pacjenta i pozwolą utrzymać porządek.

Źródła:

[1] Fall Currie L. and Prevention Injury. In: Hughes RG, ed. Patient safety and quality: an evidence-based handbook for nurses (Prepared with support from the Robert Wood Johnson Foundation) AHRQ Publication NO.08-0043. Rockville, MD: Agency for Healthcare Research and Quality; 2008.

[2] Hill A.-M., Hoffmann T., Hill K., Oliver D., Etherton-Beer C., McPhail S., Brauer S., Haines T. Measuring falls events in acute hospitals—A comparison of three reporting methods to identify missing data in the hospital reporting system. J. Am. Geriatr. Soc. 2010;58:1347–1352. doi: 10.1111/j.1532-5415.2010.02856.x.

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.